גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

אופק

קוטל מחלות משולב בעל פעילות סיסטמית וטרנס למינרית להדברת טווח רחב של מחלות בירקות, מטע וגפן

תוארית:תרכיז רחיף ׁׁ(SC)
הרכב:250g/l Tebuconazole + 125g/l Trifloxystrobin
תאור:כללי: התכשיר אופק הינו קוטל פטריות משולב המכיל שני חומרים פעילים בעלי מנגנון פעולה שונה המשלימים זה את זה ומשפרים את פעולת ההדברה והריפוי על המחלות השונות. Tebuconazole הוא חומר סיסטמי השייך לקבוצת מעכבי סינתזת הארגוסטרול . הארגוסטרול חשוב ביצירת ממברנה התא בפטריה. Trifloxystrobin הינו קוטל פיטריות השייך לקבוצת הסטרובילורינים. החומר הפעיל נספח במהירות לשכבת השעווה בקוטיקולה ומשם חודר אל רקמת העלה באופן טרנס למינרי. לחומר יכולת תנועה בפאזה הגזית בסמוך לפני הקוטיקולה (תכשיר מזוסטמי). יעילות
שילובים: בהעדר מידע, אין לשלב עם תכשירים אחרים.
אזהרות: התכשיר מסוכן בבליעה. התכשיר עלול לגרום לריגוש במגע עם העור. לא לשימוש ע"י נשים בגיל הפוריות (עלול להזיק לעובר)
סכנות לסביבה: התכשיר רעיל מאוד לדגים ויצורים החיים במים ועלול לגרום להשפעות שליליות ארוכות טווח לסביבה המימית. אין לזהם מקורות מים ובריכות דגים. התכשיר בעל פוטנציאל לזיהום מי תהום, אין ליישם חומר הדברה זה באזור שפלת החוף, כמפורט להלן: 1. מגבולה הצפוני של רצועת עזה עד דרום אשדוד, בחלקה הנמצאת עד 3 ק"מ ממזרחה מקו הים. 2. מאשדוד עד קיסריה, בחלקות הנמצאות עד 8 ק"מ מזרחה מקו הים. 3. מחיפה-קריות עד עכו, בחלקות הנמצאות עד 3 ק"מ מזרחה מקו הים. לא נכללות באיסור זה חלקות בהן שיעור החרסית הוא 15% ויותר או שיעור החומר האורגני בקרקע הוא 1% ויותר.
אמצעי זהירות: בזמן העבודה עם התכשיר (הכנת התרסיס ויישומו) יש ללבוש בגדי עבודה ארוכים,עליהם סרבל עמיד לחדירת כימיקלים. נעלי עבודה סגורות, כפפות PVC לפי תקן EN 374/3, משקפי מגן (EN 166) ומסיכת חצי פנים (EN 140) עם מסנן משולב (EN 14387 מסוג ABEK-1 P3) וכן לחבוש כיסוי ראש להגנה על השיער.
יצרן: תפזול תעשיות כימיות בע"מ
אחסון: שמור את התכשיר סגור באריזתו המקורית במחסן קריר, יבש, מאוורר היטב ונעול המיועד לחומרי הדברה. מנע הרטבת התכשיר או התחממותו בזמן האחסון. סגור היטב את האריזה מיד לאחר השימוש. הקפד לאחסן את התכשיר הרחק מחומרי מזון, מספוא ומחוץ להישג ידם של ילדים, בני אדם שאינם מוסמכים לטפל בו ובעלי חיים.
דרגת הרעילות: IV (מסוכן)
אריזה: 1 ליטר
מספר או"ם: 3082
מספר רישום הגנת הצומח: 2017/ה.צ./4384
כניסה מחדש לשטח שטופל: לאחר התייבשות התרסיס. בבתי צמיחה ובמנהרות עבירות יש לאוורר היטב בשיטות המקובלות, 12 שעות נוספות לפני הכניסה מחדש.
מינון:

 

אופן היישום:

הגידול

המחלה

סמ"ק/דונם (בנפח תרסיס פחות מ-100 ליטר לדונם)

אחוז מנפח (ריסוס עד נגירה מ-100 ליטר לדונם ומעלה)

נפח תרסיס (ליטר/דונם)

מועד אחרון לריסוס (ימים לפני קטיף/ אסיף)

אפרסק, נקטרינה

קימחון האפרסק, חלדון הגלעיניים

-

0.05 ( 50 סמ"ק ל-100 ליטר מים)

200-100 לפי גודל העץ

14

גפן

קימחון הגפן

-

0.03

( 30 סמ"ק ל-100 ליטר מים)

150-100 לפי גודל הנוף שיש לכסות

 

7

מלון

קימחון הדלועיים

30

-

50-20

7

 

הערה: יש לרסס בנפח תרסיס שיבטיח כיסוי טוב של העלווה והפרי להשגת הדברה טובה.

 

אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום