גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

טרמינול

להדברת טרמיטים

תוארית:תרכיז רחיף
הרכב:9.1% fipronil
תאור:טרמינול הינו תכשיר להדברת טרמיטים בלבד. החומר הפעיל בתכשיר הינו פיפרוניל – Fipronil, מקבוצת ה- (Fiproles) Phenylpyrazoles הפוגע במערכת העצבים של הטרמיטים במגע ובבליעה ומביא להדברתם.
אזהרות: רעיל בבליעה ומזיק במגע עם העור. עלול לגרום לגירוי בעיניים.
סכנות לסביבה: התכשיר רעיל לחי במים ועלול לגרום השפעות שליליות ארוכות טווח לסביבה המימית. יש להימנע מזיהום מקורות מים. התכשיר רעיל מאוד לדבורים.
יצרן: תפזול תעשיות כימיות בע"מ
אריזה: 1 ליטר
מספר או"ם: 3082
מספר רישום של המשרד להגנת הסביבה: 615
כניסה מחדש לשטח שטופל: לאחר שעה
הסבר: טרמינול הינו תכשיר להדברת טרמיטים. החומר הפעיל בתכשיר הינו פיפרוניל – Fipronil, מקבוצת ה- (Fiproles) Phenylpyrazoles הפוגע במערכת העצבים של הטרמיטים במגע ובבליעה ומביא להדברתם.
מינון:

הוראות שימוש:

  • לשימוש בחללים ומקומות הימצאות טרמיטים בלבד.
  • יישום בהזרקה/החדרה/הספגה בלבד.
  • במידה וקידוח והזרקה מבוצעים לתוך קירות או רצפה שהיא גם תקרת הקומה התחתונה, על המדביר לוודא כי אין נזילות של התכשיר מחוץ לאזור המיועד לטיפול.
  • אחר סיום הזרקת התכשיר, על המדביר לנגב את שאריות החומר ולנקות אחריו את אזור ההדברה בסמרטוט רטוב ולהשליכו לפח. אין להשאיר משטחים שבאו במגע עם התכשיר ללא ניקיון.
  • אחר החדרת התכשיר, יש לסתום את החור ברובא.

 

אופן הכנת התמיסה: מלא את המיכל עד מחציתו בכמות המים הרצויה והוסף את כמות התכשיר הדרושה כמפורט להלן. ערבב היטב והוסף מים עד השלמת הכמות הרצויה.

יש לדלל את התכשיר במים ביחס של 1:166 (לקבלת ריכוז סופי 0.06%). כלומר, 60 סמ"ק תכשיר ב- 10 ליטר מים.

אופן היישום

התכשיר מיועד לשימוש במבנים קיימים ובמבנים בהקמה, בחללים ומקומות מסתור של טרמיטים בהזרקה/הספגה לקרקע בלבד.

 

הוראות שימוש למבנה בהקמה

 

אופן השימוש

 

הערות ליישום

טיפול חיצוני ביסודות הבניין ובתעלות: 3-6 ליטר למטר רץ כך שתיווצר שכבת הגנה רציפה. וודא שהתכשיר יגיע לחלק הפנימי של קירות היסודות. טפל לכל אורך תעלות הצנרת וכבלי החשמל שנכנסים אל תוך הבניין.

יש לקדוח מסביב לחדר המטופל כל 50 ס"מ לערך, בצמוד לפנלים, או לתוך הקירות ולהזריק כ- 5 ליטר תמיסה, ל- 0.5-1 מ"ר.

רצפה צפה: טפל בשטח שמתחת לריצוף ב- 5 ל' ל0.5-1 מ"ר בהזרקה ו/ או החדרה לקרקע. יש להשתמש במינון גבוה בשטחים עם נגיעות גבוהה. ובמינון נמוך בנגיעות נמוכה. השתמש במינון הגבוה לשטח נגוע או באזורים קריטיים כמו: לאורך קירות היסודות, מסביב לכניסות שירות ובקירות הפרדה פנימיים.

רצפה יצוקה: לאחר המילוי ולפני היציקה, טפל בשטח המרכזי ובאדמה בתערובת כמו בסעיף ריצפה צפה. במילוי חצץ, השתמש במינון הגבוה.

במבנה בהקמה מומלץ לטפל במינון גבוה בכיסוי של כל פני השטח על חול או חצץ דק   לפני הריצוף.

 

הוראות שימוש למבנה קיים

אופן השימוש

 

הערות ליישום

מחוץ לבית: יש לחפור תעלה בעומק 45 ס"מ ורוחב 15 ס"מ לאורך הקירות החיצוניים אך לא מתחת ליסודות. לשפוך את התמיסה לחלק התחתון של התעלה עד לספיגה מלאה, לכסות באדמה שטופלה ולהספיגה שוב בתמיסה. אם אין אפשרות לחפור תעלה, יש לקדוח חורים בבטון ולטפל כמו ברצפה יצוקה.

יש לחשוף את כל הקירות חיצוניים ופנימיים לרכז את כל הריהוט למרכז החדר ולקדוח מסביב כל 50 ס"מ בצמוד לפנלים או לתוך הקיר ולהזריק את התמיסה כ- 5 ליטר ל- 0.5-1 מ"ר. יש להשתמש במינון הגבוה בשטחים עם נגיעות גבוהה ובמינון הנמוך בשטחים עם נגיעות נמוכה.

בתוך הבית: ריצפה יצוקה מרוצפת: לקדוח בהיקף הפנימי של המבנה חורים ברווחים שבין המרצפות במרחק של 30 ס"מ בין אחד לשני. להזריק תמיסה מלאו החור. דאג להיווצרות של שכבה רציפה של תכשיר. אטום את החורים עם מלט לאחר התייבשותו.

ריצפה יצוקה: טרם הנחת רצפות לאחר פיזור החול, או החצץ. הזרק את החומר אל מתחת לרצפה עם התמיסה במינון של 5 ל' ל0.5-1 מ"ר

משקופים: לקדוח 2 חורים בקוטר של 9 מ"מ קרוב לרצפה או לחול. להחדיר את התמיסה עד נגירה (לפחות 1 ל' למשקוף). לסתום ברובא לאחר התייבשות.

אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום